shamanistisk meny

shaman links

 

 

 

 
 


Her er et lille udpluk af links og netværk til din inspiration og videre søgning

 

~ LINKS OM SHAMANISME ~

Åsbacka Center for Shamanic Healing - http://www.asbacka.org

Jorden Synger - http://www.jordensynger.dk

International Shamanic Community (ISC) - http://www.shamaniccommunity.org

Maria Lisette Jacobsen - http://www.hyldemorshave.dk

Jörgen I Eriksson - http://www.norrshaman.net

Margareta Nobel - http://www.korpmor.se

Christa Baumgartner - www.christabaumgartner.dk

Birgit Bastholmwww.birgitbastholm.dk

Ada Corsi - http://sacredspace.menneske.dk

Trolltrumman Skandinavisk Forum - http://trolltrumman.net

Core Shamanic Practitioners Circle - http://www.shamanicpractitioners.org.uk

North Yorkshire Shamanism - http://www.nyshamaniccentre.co.uk

Shamanic Voices - http://www.shamanicvoices.org.uk

Silver Birch Center - http://www.kathyfried.co.uk

Keltisk Shamanisme - http://www.hallowquest.org.uk

Irsk kurser - glenanes@yahoo.co.uk


For LINKS til shamanistisk praktiserende i din egn, kontakt os og så vil vi prøve at sætte dig i forbindelse.

For LINKS TIL TROMMEMAGERE, trommer og den slags se KONTAKTER TIL VÆRKTØJ

 

~ ANDRE JORDNÆRE VEJE ~

Earth Rights Walker - http://www.earthrightswalker.org

Eradicating Ecocide - http://eradicatingecocide.com

Organisation for stammefolks overlevelse http://www.survivalinternational.org

Samlingssted for græsrods kampagner http://www.avaaz.org

Council Arbejde og Visions Søgning - http://ancienthealingways.co.uk

International Council of 13 Indigenous Grandmothers - http://www.grandmotherscouncil.org

Laila Spik Sami work - http://lailaspik.vingar.se

Conversations with the Earth - http://www.conversationsearth.org

Klick för Skogen - http://www.ettklickforskogen.se

 
     
 


~ TIDSKRIFTER & LÆSNING ~

Sacred Hoop http://www.sacredhoop.org

Spirit Talk - http://shamaniccircles.org/spirit_talk

Kæmpesamling af oldnordiske kildetekster - http://www.heimskringla.no

 
     
 

~ OGSÅ VÆRD ET BESØG ~

http://www.tuulanikulainen.net

http://www.nordenfra.dk

http://www.eagleroad.dk

http://teateralbatross.se

http://www.yogaworkshop.dk

http://www.b-joe.com